Dożynki miejskie w Sandomierzu za nami

przez admin

15. sierpnia to kolejna okazja do obchodów Święta Plonów w Sandomierzu. Dożynki Miejskie jest to inicjatywa organizowana przez Miasto Sandomierz i Sandomierskie Centrum Kultury. O 17:00 na placu przy ulicy Powiśle na zgromadzone tłumy czekał szereg atrakcji. Były koncerty, konkursy z nagrodami oraz liczne propozycje aktywności dla dzieci, takie jak dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód i euro bungee.

Na Dożynkach Miejskich pojawił się także komitet wspierający zbiórkę funduszy na leczenie Bartka Przychodzkiego, mieszkańca Sandomierza. Chłopiec choruje na SMA, chorobę nerwowo-mięśniową.

Wydarzenie zainicjował pokaz „Od kłosa do chleba” przygotowany przez Wojciecha i Celinę Chmielów ze Stowarzyszenia „Razem dla Nadbrzezia”. W krótkiej inscenizacji można było zobaczyć jakie obrzędy i zwyczaje panowały na dawnej, sandomierskiej wsi. Zaprezentowano  sianokosy i pieczenie chleba. Niedługo potem wystąpiło Sandomierskie Studio Piosenki, prowadzone przez Martynę Puszkę-Maziarz. Publiczność miała okazję usłyszeć sześciu wyjątkowych wokalistów Klaudię Grzesik, Natalię Zimoląg, Antoninę Mazur, Giulię Kpogomou, Julię Maszczak i Wojciecha Leśniewskiego. Wykonali oni popularne hity muzyczne.

W programie zadbano o włączenie do zabawy osoby z każdej grupy wiekowej. Taka integracja nastąpiła przy kolejnej atrakcji „Holi – Święto Kolorów”, gdzie wszyscy, bez względu na wiek, bawili się kolorowymi farbami w proszku przy akompaniamencie muzyki. Na scenie dożynek pojawił się również Zespół Tańca Ludowego „Sędomir”, który rozgrzał publiczność pieśniami ludowymi i zaprezentował tradycyjne polskie tańce. Pod wieczór, wystąpiła także Alicja „ALA” Śmielak, uczestniczka „The Voice of Poland”. Zagrała ona koncert wraz z pianistą, Łukaszem Lechem. Ten niesamowity występ wywarł ogromne wrażenie na sandomierskiej publiczności, a piękny głos Alicji z pewnością zostanie na długo zapamiętany. Dożynki Miejskie 2021, zakończyła zabawa taneczna z zespołem Maxwel. Parkiet tętnił życiem do późnych godzin nocnych.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej