Piknik Wojskowy i Wojskowe Kino Plenerowe w Chełmie

przez admin

21 sierpnia odbył się w Chełmie długo wyczekiwany Piknik Wojskowy. Przewidziane zostały liczne atrakcje, a o randze wydarzenia świadczyć miała obecność 19 batalionu zmechanizowanego oraz dywizjonu artylerii samobieżnej z Chełma. Do odwiedzenia wydarzenia zachęcał kapitan Damian Stanula.

Udział w pikniku to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie okazja, aby zgłębić swoją wiedzę na temat wojska i porozmawiać z żołnierzami o służbie wojskowej. Dodatkowo będzie możliwość porozmawiania z rekruterami, którzy opowiedzą o warunkach służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, a także jak zostać Terytorialsem. Żołnierze udzielą wszelkich niezbędnych informacji dla osób chętnych do wstąpienia w szeregi WOT.

Wydaje się, że apel kapitana spotkał się ze sporym entuzjazmem mieszkańców miasta i okolic. Tłumnie przybyli przede wszystkim młodzi mężczyźni, którzy zachęceni kampanią promocyjną Wojska Polskiego, postanowili dokładniej zapoznać się z możliwością zostania żołnierzem zawodowym. Wśród nich znaleźli się chętni, którzy już w trakcie pikniku skorzystali z punktu rekrutacyjnego „Zostań Żołnierzem RP”.

Najważniejszym elementem pikniku, który odbył się w miejskim parku przy alei Armii Krajowej, była projekcja filmu „1920 Bitwa Warszawska” z Borysem Szycem w roli głównej. Pokaz odbył się w specjalnie zbudowanej bazie wojskowej, w ramach wojskowego kina plenerowego. Oprócz projekcji samego filmu, przewidziane zostały liczne atrakcje dla osób, które postanowiły przyjść na piknik. W programie nie zabrakło między innymi pokazu sprzętu jaki jest na wyposażeniu 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, konkursów i atrakcji dla młodszych uczestników. Ponadto czas do seansu umilił koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia. Nie zabrakło również atrakcji kulinarnych, na czele z tradycyjną wojskową grochówką.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej