Festiwal Poli Negri już od 23 września w Lipnie

przez Monika Tarka-Kilen

Od 23 do 25 września w Lipnie odbędzie się 15. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni”. W programie zaplanowano wiele filmowych pokazów i dyskusji, odbędą się koncerty, spektakl i casting do roli Poli Negri organizowany przez polskiego aktora i wykładowcę mieszkającego w Los Angeles Marka Probosza. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Roku Poli Negri, w 100. rocznicę jej przybycia do Hollywood.

Impreza promuje twórczość filmową Poli Negri, przypominając jednocześnie dorobek i karierę innych polskich artystów, którzy odnieśli sukces poza granicami naszego kraju. – Każdego roku kolejni aktorzy i reżyserzy odsłaniają na Bulwarze pamiątkowe tablice, wręczane są także statuetki „Politki”. Imprezę organizuje Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri.

Zapraszamy na Święto Kina i galę otwarcia “Od Poli Negri się wszystko zaczęło…”. W programie mega ciekawe pokazy filmowe, dzień wcześniej, 22 września światowa premiera spektaklu “Powrót Norwida”, a w festiwalową sobotę tenisowy turniej retro i koncert Natalii Lesz

– informują organizatorzy na Facebooku.

W czasie Festiwalu odbędzie się także casting “Pola Negri potrzebna od zaraz”. Artystyczne możliwości kandydatek oceniać będzie tegoroczny Laureat POLITKI, Marek Probosz, wykładowca sztuki aktorstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

Od 2007 roku w Lipnie odbywa się festiwal filmowy “Pola i inni”. Impreza promuje twórczość sławnej lipnowianki. Festiwalowi co roku towarzyszą konkursy i recitale, ściąga on widzów z całego kraju oraz zagranicznych gości.

Gośćmi lipnowskiego festiwalu sa często wybitni twórcy polskiego kina. Bywali na nim między innymi: Ewa Kasprzyk, Katarzyna Kwiatkowska, Beata Tadla, Magdalena Zawadzka, Karolina Gruszka, Eryk Lubos, Marcin Dorociński, Bartłomiej Topa, Daniel Olbrychski, a także Jacek Bromski i Jan Kidawa-Błoński.

Niemal 200 wydarzeń i 100 filmów, ukraiński “Snajper” i nowy film Lecha Majewskiego, na XIV Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej