Turniej nalewek i smaczne powidła. Gruczno zaprasza 20 i 21 sierpnia na Festiwal Smaków

przez Monika Tarka-Kilen

Festiwal Smaków w Grucznie to jedna z najważniejszych imprez kulinarnych regionu. W świecie pozornie skazanym na unifikację gustów i smaków można poznać tu wytwarzane lokalnie i tradycyjnymi metodami miody, wędliny, nalewki czy powidła.Festiwal odbędzie się w Grucznie w kujawsko-pomorskim w dniach 20–21 sierpnia 2022 roku.

To wydarzenie jest niepowtarzalną okazją aby skosztować odmian miodu, wędlin, win i powideł z całego regionu. Warto wybrać się tam bez samochodu, chyba że nie chce się skosztować niesamowitych smaków domowych trunków biorących udział w Turnieju Nalewek.

Niewątpliwą atrakcją jest zwyczajowo organizowany Turniej Kucharzy, którzy jak co roku zjadą do Gruczna aby zaprezentować swoje umiejętności. W tym roku odbędzie się też kolejny Turniej Nalewkarzy – czyli mistrzów przyrządzania różnego rodzaju nalewek. Po raz szesnasty w gruczeńskim konkursie zaprezentują się nalewkarze z całej Polski. Najlepsi wrócą do domów z nagrodami, ale każdy uczestnik oprócz wspomnień zabierze do domu orginalną a wręcz elitarną pamiątkę. Okolicznościową butelkę-karafkę z grawerunkiem Turnieju Nalewek Gruczno 2022.

Oprócz stoisk gastronomicznych znajdą się również punkty promocyjne gdzie odwiedzający będą mogli zasięgnąć informacji o atrakcjach turystycznych regionu.

Źródło: Festiwal Smaku w Grucznie, Facebook, kujawsko-pomorskie.eu.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej