Zwiedzaj pałace za darmo. #PalaceDay już 19 lipca

przez Monika Tarka-Kilen

We wtorek 19 lipca będzie można zwiedzać za darmo polskie i europejskie rezydencje-muzea, zrzeszone w ARRE – Stowarzyszeniu Królewskich Rezydencji #PalaceDay. W Polsce tego dnia bezpłatnie można będzie zwiedzić m.in. Łazienki Królewskie w Warszawie.

W Łazienkach Królewskich 19 lipca zaplanowano wiele atrakcji zarówno we wnętrzach rezydencji jak i w parku. W Białym Domu na wodzie można obejrzeć wiele dekoracji z motywami roślinnymi. Natura to bowiem hasło przewodnie tegorocznej akcji ARRE – Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich.

Zamek Królewski w Warszawie proponuje z kolei 19 lipca “Spacer po królewsku” – specjalne zwiedzanie zorganizowane z okazji #PalaceDay. Podczas spaceru można będzie poznać sekrety fauny i flory zaklętej w sztuce, dowiedzieć się, co symbolizowały poszczególne nawiązania do natury i dlaczego Stanisław August pragnął się nimi otaczać. Zwiedzanie zaplanowano 19 lipca od godz. 16.00 (zbiórka w Sieni Wielkiej). Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy w serwisie Evenea.pl od 13.07, od godz. 14.00:

Z okazji #PalaceDay można się też bezpłatnie wybrać do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie . Dla zwiedzających tego dnia przygotowano bezpłatny spacer edukacyjny: „Palace Day. Spotkajmy się w Morysinie”.
To propozycja zwłaszcza dla osób zafascynowanych etnobotaniką, dawną farmacją, bioróżnorodnością i historią ogrodów wilanowskich.  Tego dnia warto skorzystać także z wycieczki kajakiem po Jeziorze Wilanowskim i dowiedzieć się więcej o bioróżnorodności historycznego parku w Wilanowie.

Źródło: MKiDN, Facebook.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej