MazoPikniki na Mazowszu przez całe wakacje. Pierwszy 9 lipca w Ciechanowie

przez Monika Tarka-Kilen

Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotował cykl sześciu pikników plenerowych, każdy w innym mieście, skierowanych do mieszkańców regionu. Ma być edukacyjnie, eko i zdrowo ale przede wszystkim, jak reklamuje samorząd, MazoRazem.

Pierwszy edukacyjny MazoPiknik odbędzie się na błoniach zamkowych w Ciechnowie 9 lipca między godz. 11.00 a 18.00. W planach jest jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi a także wielkoformatowe gry, zabawy, konkursy z nagrodami. W trakcie MazoPikniku odbędą się warsztaty m.in. z szycia woreczków na warzywa i owoce z wykorzystaniem firan a także warsztaty z robienia woskowijek.

W strefie turystyki uczestnicy będą mogli wirtualnie zwiedzić mazowieckie muzea. Poza tym propagowana będzie wiedza na temat zrównoważonej i ekologicznej turystyki na Mazowszu.

Przed Zamkiem Książąt Mazowieckich stanie też miasteczko zdrowia. Na trawie będzie można wspólnie ćwiczyć jogę i nauczyć się tańca, skorzystać z porad i konsultacji dietetyka, oznaczyć poziom cukru i cholesterolu, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć ciśnienie krwi i wykonać EKG. W sekcji poświęconej zdrowiu znajdzie się także możliwość pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI czy zbadania skóry głowy. Imprezę zakończy potańcówka na dechach i silent disco.

Kolejne MazoPikniki odbędą się:

16 lipca 2022r. – w Płocku – Plac Starego Rynku 2
23 lipca 2022r. – w Ostrołęce – plaża miejska w Ostrołęce ul. Wioślarska
30 lipca 2022r. – w Iłży – przy Zamku Biskupów Krakowskich
6 sierpnia 2022r. – w Siedlcach – teren zielony przy amfiteatrze ul. Wiszniewskiego
27 sierpnia 2022r. – w Żyrardowie na terenie rekreacyjnym nad Zalewem Żyrardowskim

Źródło: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej