Kolej gondolowa nad solińską zaporą już otwarta. Nowa atrakcja turystyczna w Bieszczadach. Znamy cenę przejazdu

przez Monika Tarka-Kilen

Polskie Koleje Linowe otworzyły 1 lipca 2022 roku w Bieszczadach nową atrakcję. To kolej gondolowa nad jeziorem solińskim. Na ten moment czekali wszyscy miłośnicy bieszczadzkiej przyrody oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów i widoków na słynne z piosenki Wojciecha Gąssowskiego “Zielone wzgórza nad Soliną”.

Pierwszych pasażerów kolejka zabierze w piątek 1 lipca po godzinie 18:00. Przejazd będzie czynny codziennie Turyści najczęściej pytają się o ceny biletów, a te nie są wcale takie niskie.

Wrażenia są jednak podobno warte swojej ceny bowiem z kolejki można zobaczyć Jezioro Solińskie z zupełnie nowej, niespotykanej dotychczas perspektywy. Można od dziś podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę z z lotu ptaka. Ta 1,5 km podróż jest okazją do tego, żeby odkryć to miejsce z zupełnie nowej perspektywy.

Koleją gondolową nad zaporą pokonamy trasę ze stacji początkowej Plasza, znajdującej się przy solińskim deptaku, do stacji końcowej usytuowanej na Górze Jawor. Na stacji górnej czeka wieża widokowa z otwartym tarasem, z którego nieosiągalne dotychczas widoki zapierają dech w piersiach. Jedyny w Polsce zewnętrzny skywalk czy przeszklona kawiarnia to zapewnią, jak przekonują PKL, wyjątkowe doświadczenia.

No i w końcu ceny. Bardziej opłaca się kupować bilety online, chyba że jedziemy całą rodziną – wtedy cena w kasie i cena w internecie jest taka sama. Ale teraz szczegóły.

Bilet normalny w dwie strony kupiony w sklepie internetowym kosztuje 32 zł (ulgowy) oraz 39 zł (normalny), w kasie 35 zł i 45 zł. W jedną stronę 32 zł (normalny) i 26 zł (ulgowy). Rodzinny 2+1 – 99 zł. Rodzinny 2+2 – 119 zł. Kolejne dziecko 25 zł. Dodatkowa opłata za bagaż, psa i rozłożony wózek – 10 zł. Wieża widokowa 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Darmowe przejazdy koleją gondolową są dostępne dla dzieci do lat 4 (dzieci urodzone po 01.01.2018).

Źródło: PKL, Facebook.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej