W Białymstoku odbyła się licytacja obrazów na rzecz uchodźców z Ukrainy

przez Monika Tarka-Kilen

3 699 zł z licytacji na pomoc uchodźcom z Ukrainy udało się uzyskać na licytacji obrazów przedstawiających obraz wojny zorganizowanej w Polskim Radiu Białystok. Inicjatorem akcji była Fundacja Spe Salvi.

“Pocztówkę z Buczy” oraz “Misia”namalowane przez białostocką artystkę Julię Maksimowicz słuchacze radia kupili za 1700 i 888 złotych. Jeden z obrazów namalował ukraiński twórca Dmytro Halicz. Na licytacji został sprzedany za 1111 złotych.

Powstał pomysł na warsztaty artystyczne, a z tych warsztatów po prostu pomysł poszedł dalej o krok, o po prostu powstanie dzieł. Mamy tutaj wokół siebie naprawdę zdolnych artystów i żal byłoby nie skorzystać z ich talentu.

– powiedział w TVP Białystok Paweł Pietruczuk z fundacji Spe Salvi.

Pieniądze z licytacji będą przeznaczone nie tylko na zakup żywności czy środków higienicznych. Część z nich fundacja przeznaczy na artykuły papiernicze niezbędne do realizacji artystycznych pasji uchodźców: farby, pędzle czy płótna.

Źródło: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok, Facebook, Fundacja Spe Salvi.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej