Drugi etap Rajdu Motocyklowego Weteranów w hołdzie poległym żołnierzom

przez Monika Tarka-Kilen

W niedzielę 12.06. zaczyna się drugi etap III Rajdu Weteranów. Biorą w nim udział wszyscy motocykliści chcący oddać hołd poległym Żołnierzom. Tym razem uczestnicy upamiętnią pochodzącego z Jędrzejowa sierżanta Pawła Poświata, który w lipcu 2011 roku zginął na misji w Afganistanie.

Weterani wyruszą o godz. 8.00 z parkingu przy pomniku Homo Homini przy ul. Ks. Ściegiennego w Kielcach. Powrót do Kielc jest planowany około godziny 12.00.

III Rajd Motocyklowy Weteranów ruszył w Polskę na początku czerwca. Trasy poszczególnych rajdów a także relacje fotograficzne z odwiedzanych miejsc można śledzić na jego facebookowej stronie. 

W czerwcu 2022 uczestnicy rajdu na terenie całej Polski odwiedzili i odwiedzą mogiły 127. poległych i zmarłych podczas działań poza granicami państwa: 120. żołnierzy, cywilnego ratownika medycznego, 5. policjantów i funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa.
Koordynator Rajdu w województwie świętokrzyskim

– informuje ppłk Artur Litwinek.

W 3. edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów bierze udział w całej Polsce ponad 1 300 motocyklistów głównie z wojska, ale także z policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, itp. Rajd Motocyklowy Weteranów ma na celu integrację środowiska uczestników misji poza granicami państwa oraz oddanie hołdu i uczczenie pamięci poległych weteranów.

Źródło: Facebook

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej