Spotkanie młodych miłośników kina z twórcami nominowanej do Oskara “Sukienki” w Kinie Iluzjon

przez Monika Tarka-Kilen

Młodzi miłośnicy kina pojawią się 7 czerwca w Kinie Iluzjon na jednym z ostatnich przed wakacjami spotkaniu w ramach cyklu “Zawody Filmowe”. Tym razem spotka ich nie lada gratka. Będą mogli zobaczyć pokaz nominowanej do Oscara „Sukienki” oraz spotkać z reżyserem filmu Tadeuszem Łysiakiem i aktorką Anną Dzieduszycką. Cykl prowadzi reżyser Arkadiusz Gołębiewski.

Nominowany do Oscara dla najlepszego filmu krótkometrażowego film Tadeusza Łysiaka to poruszająca opowieść o samotności i odmienności, a także dowód na to, że w kinie to prostota bywa największą siłą.

„Sukienka” opowiada historię niepełnosprawnej kobiety tęskniącej za bliskością. Julia (Anna Dzieduszycka) mieszka na polskiej wsi. Pracuje w przydrożnym motelu dla kierowców, a w wolnych chwilach słucha ciężkiej muzyk i gra na automatach. Przez to, że dziewczyna jest niskorosła, lokalna społeczność jej nie akceptuje, a ona sama wstydzi się swojego ciała. Jest samotna, nigdy nie była w związku. Sytuacja zmienia się, gdy na jej drodze staje przystojny kierowca ciężarówki, który staje się obiektem jej fantazji.

Spotkanie z twórcami filmu odbędzie się 7 czerwca o 11:30. Na pewno nie zabraknie opowieści o tym jak od kulis wyglądała ceremonia rozdania Oskarów.

Z kolei ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie z serii “Zawody Filmowe” odbędzie się 21 czerwca. Gościem będzie Marta Plucińska, a młodzi widzowie będą mogli zobaczyć film „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. To obraz poruszający tematykę międzypokoleniowego pojednania między dziadkiem, ojcem, a synem. Film otrzymał m.in. trzy Złote Lwy oraz nagrodę Orła. Więcej informacji i zapisy na spotkanie (zgłasza nauczyciel) pod adresem: zawody.filmowe@fina.gov.pl.

„Zawody filmowe” to cykl edukacyjny w kinie Iluzjon, który ma formułę Młodzieżowego Klubu Filmowego. W czasie spotkań z rozpoznawalnymi twórcami przybliża młodym pasjonatom filmu różnorodny świat zawodów filmowych, również tych mniej popularnych i nieoczywistych.

Źródło: FINA, Kino Iluzjon, Facebook

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej