Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku

przez Administrator

Już 8 sierpnia w Kamieńczyku na Rynku Tadeusza Kościuszki odbędzie się doroczny Festiwal Miodu i Chleba.

Festiwal jest imprezą organizowaną przez Gminę Wyszków. Jej celem jest promocja naturalnych walorów turystycznych Kamieńczyka – jednej z piękniejszych miejscowości w Gminie. Impreza skierowana jest zarówno do wyszkowian, letników i turystów odpoczywających tutaj o różnych porach roku, ale także mieszkańców Warszawy, którzy mogą znaleźć chwilę wytchnienia i moc smakołyków podczas kamieńczykowskiego festiwalu.

Na festiwalu króluje oczywiście chleb i miód, ale goszczą również dary pół i łąk, wszelkie produkty naturalne i wytwarzane według tradycyjnych receptur. Jest to świetna okazja do promocji kultury i obyczajów tego regionu – obrzędów, rękodzieła ludowego i lokalnej historii.

Festiwal rozpocznie się w samo południe mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczyste otwarcie festiwalu planowane jest o godzinie 13:30.

W programie przewidziana jest prezentacja Powiatowego Koła Pszczelarzy w Wyszkowie, występ zespółu „Grzeczni Chłopcy” oraz liczne konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Z imprez towarzyszących warto wymienić warsztaty pieczenia chleba, dzień otwarty w Muzeum Etnograficzno-Historycznym czy degustację produktów regionalnych. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą Katarzyna i Cezary Żakowie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK”.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej