Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych od czwartku w Kaliszu

przez Monika Tarka-Kilen

Gdzie mógłby się odbywać Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych, jak nie w kompleksie Calisia One czyli dawnej Fabryce Fortepianów i Pianin Calisia w Kaliszu. 25 listopada 2021 roku zaczyna się wydarzenie, które jest hołdem składanym pianistyce, pianistom i …fortepianom.

48 już edycja kaliskiego festiwalu rozpocznie się w czwartek, 25 listopada od spotkania z Włodzimierzem Nahornym – pianistą, kompozytorem i aranżerem. Większość koncertów festiwalu zaplanowano w sali widowiskowej CKiS przy ulicy Łaziennej natomiast część, w ramach Nocnego Klubu Festiwalowego, w kompleksie Calisia One. W piątek oraz sobotę w sali przy ulicy Chopina pojawią się formacje wielokrotnie nagradzane na przeglądach i festiwalach – Kuba Banaszek Quartet, Grzegorz Ziółek Quartet, Krzysztof Herdzin Quartet („The Book of Secrets”), Atom String Quartet oraz Witold Janiak Hammond Trio.

W sobotę i niedzielę pojawią się też goście z zagranicy. Wystąpią m.in. pianista Martin Listabarth (Austria),  Orrin Evans Trio (USA), Tania Giannouli Trio (Grecja) i w końcu Helen Sung Quartet (USA). Koncert tej ostatniej amerykańskiej pianistki zakończy w niedzielę 28 listopada tegoroczną edycję Festiwalu.

 

 

 

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej