Widowisko z udziałem gwiazd w hołdzie zamordowanym w więzieniu na Mokotowie

przez Monika Tarka-Kilen

„Z Rakowieckiej ku Niepodległości” to koncert w hołdzie dla polskich bohaterów – ofiar zbrodni komunistycznych, osadzonych i zamordowanych w więzieniu na Mokotowie. Wystąpią m.in. Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert czy aktor Adam Woronowicz. Premiera widowiska odbędzie się w środę, 24 listopada 2021 roku o godz. 19.00.

“Dobór utworów i tekstów niesie metafizyczną refleksję o tęsknocie, wojnie, o ofierze życia – cenie jaką płacili nasi bohaterowie walcząc o najwyższe wartości, prawdę, wiarę, ludzką godność i niepodległość Polski” – informują organizatorzy wydarzenia czyli Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Program składa się z mini koncertu a także recytacji fragmentów listów Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” oraz listów od rodzin, pisanych do osadzonych. Niestety tych, które nigdy do adresatów nie dotarły. Zostały zatrzymane przez cenzurę więzienną. Usłyszymy pieśni religijne, zawierające wyznanie wiary płynące z najtrudniejszego doświadczenia, skargę i oddanie się w opiekę Opatrzności Bożej i Matce Najświętszej Królowej Polski.

W widowisku zobaczymy takich artystów, jak : Krzysztof Cugowski, Krzysztof Iwaneczko, Klaudia Kolata, Andrzej Lampert, Barbara Ewa Pospieszalska, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Adam Woronowicz.

Premiera widowiska w środę, 24 listopada 2021 roku o godz. 19.00 na profilach Instytutu i Muzeum na Facebooku.

 

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej