Intensywny początek października w Bibliotece Gdynia już za nami!

przez admin

Październik zaczął się niezwykle ciekawie i intensywnie dla mieszkańców Gdyni i okolicy. Ten jesienny miesiąc to świetne atrakcje w Bibliotece Gdyńskiej nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także rodziców. W programie mogliśmy znaleźć wiele atrakcji, a pośród nich: zajęcia dla dzieci, warsztaty artystyczne i rzemiosła, spotkania klubów dyskusyjnych oraz „Noc Bibliotek”.

Wydarzenia związane z październikową inicjatywą trwały cztery dni a już 6 października o godzinie 18:00 zaproponowane zostały pierwsze warsztaty dla najmłodszych fanów klocków LEGO. Dzieci mogły poznać tajniki składania niezapomnianych konstrukcji, tematem przewodnim było lotnisko. Następnego dnia uczestnicy mieli okazje wziąć udział w koncercie, który był interaktywną wersją obcowania z muzyką. W repertuarze pierwszych dni znalazło się także coś dla bardziej aktywnych ruchowo. Takie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach tanecznych „Zumbakids”.

7 i 8 października, to dni, w których na osoby pragnące oderwania się od codziennych zajęć i komputerów czekały warsztaty różnego rodzaju rękodzieła i rzemiosła. Pokazały one nieco nietypowy w tych czasach sposób spędzania wolnego czasu oraz rozwijały manualne umiejętności uczestników. Pośród trzech warsztatów które miały miejsce możemy wyróżnić: „Szycie od zera”, „Warsztaty z rękodzieła. Biżuteria. Kulamy kolczyki” czy „Atelier z Romanem”. Świetną okazją do spędzenia czasu okazały się również kluby dyskusyjne, spotkania i gry na których dzieci wraz z rodzicami uczyły się języka włoskiego, grały w planszówki czy rozmawiały o książkach.

Głównym wydarzeniem tego października w Gdyni była „Noc Bibliotek”, która 9 października zagościła w Trójmieście po raz siódmy. Tegorocznym hasłem wydarzenia było „Czytanie wzmacnia”. Ta inicjatywa to integrujące warsztaty dla rodzin z dziećmi odbywające się w Bibliotece Śródmieście. Przybyli mieli okazję zrobić własną zakładkę do książki z fantazyjnym chwościkiem z włóczki, zaprojektować i wykonać pamiątkową przypinkę czy zrobić sobie zdjęcia w foto budce.

Pamiętajmy, że biblioteka to nie tylko miejsce do czytania i wypożyczania książek, ale także miejsce wielu edukacyjnych i integrujących wydarzeń, które mogą wzbogacić naszą wiedzę czy uatrakcyjnić deszczowy weekend. Gdyńska biblioteka przez cały rok wychodzi ze znakomitymi inicjatywami, a pośród nich coś dla siebie znajdzie zarówno młodsza jak i starsza widownia.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej