Zrozumieć autyzm

przez admin

Galeria Galena w Jaworznie, wprowadza specjalną akcję mającą na celu pomoc ludziom z autyzmem. Wsparcie merytoryczne zapewnia Fundacja Spectrum Libero z Chorzowa. Działania rozpoczął specjalny event, który odbył się 9 października na terenie galerii.

Właściciele galerii handlowej Galena w Jaworznie, postanowili podjąć współpracę z fundacją w szczytnym celu. Uważają, że osoby w spektrum autyzmu nie otrzymują dostatecznej opieki i pomocy. Przez wiele miesięcy przebiegały rozmowy, pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstwa, a reprezentantami FundacjI Spectrum Libero z Chorzowa, dotyczące końcowego kształtu, jaki ma przybrać inicjatywa. Postanowiono, że jednorazowe wydarzenie nie będzie wystarczające i zdecydowano się na stworzenie długofalowego działania.

9 października odbył się specjalny event, mający na celu przybliżenie społeczności lokalnej sytuacji osób w spektrum autyzmu. Od godziny dziesiątej, wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w szeregu aktywności, które pozwoliły lepiej zrozumieć czym tak naprawdę jest autyzm. Dzień rozpoczął się od multimedialnego stanowiska, któRe symulowało świat doznań osoby w spektrum autyzmu. Kolejnym elementem wydarzenia były prelekcje dotyczące podjęcia możliwych terapii. Organizatorzy zadbali też o specjalny punkt, gdzie rodzice dzieci w spektrum autyzmu, mogli skorzystać z bezpłatnej porady medycznej. Swoją premierę w galerii Galena miała tego dnia aplikacja ASDHELP, która wspiera terapię najmłodszych. Największym zainteresowaniem wśród dzieci zdecydowanie cieszyła się jednak strefa zabaw sensorycznych ulokowana na trzecim piętrze budynku.

Od tego weekendu w ramach dalszego wspierania społeczności ludzi w spektrum autyzmu, galeria Galena podejmuje bezprecedensową akcję. Codziennie w godzinach od dziewiątej do dziesiątej cały obiekt będzie wyciszany. Oznacza to brak emisji komunikatów głosowych, muzyki, a także reklam z głośników rozlokowanych w całym budynku. Dodatkowo galeria przygotowała specjalne oświetlenie, które jest zdecydowanie łagodniejsze i bardziej sprzyjające osobom dotkniętym omawianym problemem.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej