I. Festiwal Smaków Food Trucków w Sławnie

przez admin

Wydarzenia kulinarne i degustacyjne to fantastyczna okazja do poznania nowych smaków, spróbowania potraw z całego świata i spędzenia wolnego weekendu w przyjaznej, familijnej atmosferze. Jedną z takich imprez jest Festiwal Smaków Food Trucków w Sławnie. Pierwsza edycja ogólnopolskiego, mobilnego eventu odbyła się w sobotę, 8 października. Na miejsce licznie przybyli mieszkańcy zachodniopomorskiego miasta.

Wydarzenie zaplanowane zostało na 8 i 9 października. Pierwsi goście zawitali na Plac kardynała Stefana Wyszyńskiego  już o godzinie 12:00, kiedy to otworzyły się pierwsze food trucki. Na festiwalu wystawiły się mobilne restauracje z całego świata. Na stoiskach można było znaleźć przysmaki z kuchni azjatyckiej, na przykład padthaie czy różnorodne rameny, hiszpańskiej, na przykład churrosy i świeżo zapiekane paelle, meksykańskie, w tym quesdille, tacosy czy burrito oraz wiele więcej restauracji z każdego zakątka globu. Największe poruszenie wywołało stoisko chińskie. Mieszkańcy mieli okazję spróbować różnorodnych smaków pierożków dim sum. Na talerzach pojawiły się między innymi takie smaki jak krewetka z czosnkiem, wołowina z pomarańczą czy wieprzowina z bobem i fasolą mung. Dodatkowo, duża popularnością cieszyły się również bułeczki gotowane na parze oraz dania kuchni gruzińskiej.

Na festiwalu pojawiła się duża grupa mieszkańców Sławna. Można śmiało powiedzieć, że Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego zgromadził przez 2 dni weekendu przynajmniej połowę miasta. Głównym założeniem festiwalu było danie mieszkańcom możliwości spróbowania smaków z całego świata, co zdecydowanie się udało. Po zakończeniu wydarzenia w niedzielę o 21:00 po ulicach niosły się liczne głosy zachwalające inicjatywę i oczekujące kolejnej edycji za rok.

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie. W przeciągu ostatniego roku mobilne restauracje odwiedziły ponad 60 miast z całej Polski. Więcej informacji na temat przyszłych przystanków eventu oraz innych imprez kulturalnych odbywających się w Sławnie możliwe jest do znalezienia na stronie internetowej wydarzenia.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej