Gra edukacyjna “Akademia Superbohaterów”

przez admin

Powstała unikalna gra edukacyjna, autorstwa Tomasza Rożka. „Akademia Superbohaterów” to efekt pracy autora, który stara się popularyzować naukę wśród najmłodszych. Superbohaterami w grze są uznani naukowcy tacy jak Mikołaj Kopernik, czy Maria Skłodowska-Curie.

Tomasz Rożek to polski fizyk, który znany jest od wielu lat jako jeden z wiodących popularyzatorów nauki w naszym kraju. Jak sam zaznaczył, od dawna zależało mu na spopularyzowaniu nauki wśród najmłodszych i długo zastanawiał się w jaki sposób będzie to najbardziej efektywne.  Postanowił wykorzystać rosnącą popularność superbohaterów i gier planszowych. Wynikający z tego unikalny efekt to swoista synteza komiksów Marvela z podręcznikiem historii. Rożek podkreśla, że przecież współcześni naukowcy to prawdziwi bohaterowie, którzy mogą ekscytować nie mniej niż Batman, czy Superman.

Oprócz gry, w zestawie znajduje się dedykowana książka o tematyce popularnonaukowej. Autor postawił na współpracę z uznanymi grafika, ponieważ w kwestii zainteresowania najmłodszych, równie ważne co aspekty merytoryczne, są elementy graficzne.

Bogato ilustrowana książka prezentuje się co najmniej równie okazale co talia 30 specjalnych kart. Na każdej z kart znajduje się wizerunek i krótka charakterystyka jednego z wiodących polskich naukowców. Całość utrzymana jest w luźnym komiksowym stylu. Rozgrywka odbywa się na zasadzie nieco zmodyfikowanego quizu. Osoba, która wylosuje kartę, zadaje pozostałym uczestnikom gry pytania na podstawie zamieszczonych na karcie informacji. Informacje, które znajdują się na kartach są znacząco rozszerzone w dedykowanej książce. Na jeje stronach znajdują się krótkie biografie, zawierające interesujące dla najmłodszych informacje i anegdoty z życia naukowców.

Niezwykle istotnym elementem całej inicjatywy jest też jej cel finansowy. Całkowity dochód, uzyskany ze sprzedaży gry, zostanie przeznaczony na finansowanie kolejnego pokolenia polskich naukowców. Środki zostaną przekazane na granty dla młodych uczniów, z wyróżniającymi się zdolnościami naukowymi.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej