Festiwal Polskiej Piosenki imienia Janusza Kondratowicza w Luboniu

przez admin

W dniach 2-4 października odbyła się kolejna edycja Festiwalu Polskiej Piosenki imienia Janusza Kondratowicza w Luboniu. Święto muzyki trwało trzy dni i przyciągnęło melomanów z całej polski. W hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowali się uznani artyści, a także amatorzy, którzy wykonywali covery znanych przebojów.

Wstęp na teren festiwalu był darmowy, co bez wątpienia wpłynęło na dużą frekwencję. Hala została wypełniona do ostatniego krzesełka, a w całym mieście dało się wyczuć atmosferę kulturowego święta. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się pod hasłem „Muzyka Twoje imię ma”. W tym roku artyści przygotowali przeboje największych gwiazd polskiej estrady; Anny Jantar, Lady Pank, Perfectu, Lombardu, Krystyny Prońko czy Izabeli Trojanowskiej. Publiczność bawiła się doskonale, a to wszystko dzięki nowatorskim aranżacjom, które nieco uwspółcześniały stare przeboje. Do najbardziej znanych wykonawców na festiwalu należeli bez wątpienia Wanda Kwietniewska oraz wokalista grupy Turbo, Grzegorz Kupczyk.

fot. https://www.festiwal.lubon.pl/Organizatorzy przyznają, że pomimo trudnych czasów pandemicznych, tegoroczna edycja przeszła najśmielsze oczekiwania. Tak o wydarzeniu wypowiedział się Michał Kosiński, dyrektor artystyczny imprezy:

Ogromnie się cieszę, że po rocznej przerwie ponownie możemy zobaczyć się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ubiegłym roku Festiwal odbył się w formule radiowej. Też było pięknie, ale jednak dla nas bardziej kameralnie. Zdecydowanie wolimy, gdy artyści przemawiają bezpośrednio do publiczności, bo my mamy w Luboniu naprawdę bardzo świadomą publiczność. Co do samego koncertu, to nie da się zaśpiewać wszystkich polskich przebojów, ale wybraliśmy 40 utworów, tak by każdy znalazł coś dla siebie

W trakcie uroczystej gali, która odbyła się na zakończenie festiwalu wręczone zostały nagrody „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka”. Zwycięzcami okazali się Monika Górna oraz Maciej Wroński.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej