Nowa ścieżka edukacyjna w Legnicy

przez admin

W legnickim parku miejskim powstała nowa ścieżka edukacyjna. Składa się ona z siedemnastu tablic, na których zawarto popularnonaukowe informacje dotyczące przyrody występującej wzdłuż ścieżki.

Przyrodnicza ścieżka edukacyjna w Legnicy biegnie aleją Orła Białego, placem Wilsona, a także ulicami Oświęcimska i Mickiewicza. Ścieżka powstała w 2013 roku, jednak z czasem uległa rozbudowie i renowacji. Budżet partycypacyjny został przeznaczony konkretnie na ten projekt, co odzwierciedla przekonanie mieszkańców o istotności ścieżki w miejskim krajobrazie. Szczególnie istotnym elementem wydaje się możliwość przyprowadzenia dzieci i zapoznania ich ze standardowymi okazami flory polskiej.

W tym roku ścieżka została wydłużona, a także wzbogacona o nowe plansze informacyjne. Co więcej, naprawy wymagały również stare plansze. Były one przez kilka lat narażone na działanie promieni słonecznych, mrozu, opadów atmosferycznych, czy też aktów wandalizmu. Na odnowionych planszach znalazły się bardziej aktualne zdjęcia, a także unowocześniona szata graficzna. Tak o renowacji wypowiadał się Henryk Zdziech, przedstawiciel rady miasta:

Nowe plansze edukacyjne mają za zadanie zwrócić uwagę oglądających, którzy już korzystali z tablic edukacyjnych i przyciągnąć nowych. Chcemy, by ścieżka edukacyjna była dedykowana wszystkim grupom wiekowych i stanowiła atrakcję zabytkowego parku.

Wyróżniającym elementem legnickiej ścieżki są dwie multimedialne tablice, które zostały zainstalowane jeszcze w 2013 roku. Dzięki konserwacji, a także drobnym naprawom technicznym, wciąż znajdują się one w doskonałym stanie i służą jako urozmaicenie dla najmłodszych. Można na nich podziwiać ptaki i rośliny egzotyczne.

Miejski park w Legnicy, na którego terenie znajduje się ścieżka jest bez wątpienia najcenniejszym obszarem zielonym w mieście. Zajmuje on powierzchnię około pięćdziesięciu hektarów i jest wpisany na listę zabytków. Szacuje się, że park co roku odwiedza około miliona osób

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej