Our Future Forum

przez admin

23 września w Warszawie odbyła się konferencja edukacyjna „Our Future Forum”. Osobistości ze świata biznesu, oświaty, a także nauki wymieniały się poglądami dotyczącymi niezbędnych działań mających kształtować lepszą przyszłość.

Druga edycja „Our Future Forum” miała miejsce w Pałacu Staszica w Warszawie. Organem odpowiedzialnym za stworzenie inicjatywy jest fundacja o tej samej nazwie – Our Future Forum. Fundacja skupia studentów i absolwentów najlepszych polskich i zagranicznych uczelni. Są to młodzi ludzie, którym zależy na przyszłości kraju, w którym się urodzili.

Głównym celem konferencji było nakreślenie drogi, jaką powinna przyjąć Polska w nadchodzących latach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno przedstawiciele rządu, jak i działacze opozycyjni. Wymiana poglądów miała miejsce na licznych debatach i panelach. Do najbardziej rozpoznawalnych uczestników wydarzenia zaliczyć możemy Magdalenę Kasiewicz (Microsoft), Wojciecha Hanna (BOŚ Bank), Tomasza Rega (KSC S.A.), Marcina Słomczyńskiego (Harvard Club of Poland), Roberta Perkowskiego (PGNIG S.A.), Michała Sapota (HRE Investments), czy Marcina Eckerta (PKO Bank Polski).

Dużo uwagi w trakcie spotkań poświęcono potrzebie unowocześnienia rynku pracy dla młodych, wykształconych ludzi. Szczególnie studenci zagranicznych uczelni podkreślali, że brakuje w Polsce oferty dla ludzi, którzy ukończyli najlepsze światowe uczelnie. Absolwenci nierzadko znajdują pracę za granicą. Jak powiedział Michał Mazur, prezes fundacji Our Future Foundation, drenaż mózgów, to zjawisko coraz bardziej powszechne w naszym kraju:

Dziś 50 tysięcy młodych, polskich studentów jest rozsianych po całym świecie. Od nas i od naszych zdecydowanych działań zależy, czy wrócą do kraju oraz zasilą naszą gospodarkę swoim doświadczeniem i umiejętnościami. To czego dziś potrzebujemy to spójna strategia walki z drenażem mózgów. Tylko dzięki współpracy biznesu, administracji i organizacji pozarządowych możemy uniknąć utraty tego pokolenia. Musimy pokazać im, że szansa na rozwój i dobra praca czekają na nich w Polsce.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej