Projekt #MDH Młodzi dla historii

przez Monika Tarka-Kilen

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Stowarzyszenie Scena Kultury i Festiwal Filmowy NNW dokładają swoją cegiełkę do edukowania młodzieży organizując konkursy, projekty i warsztaty w ramach programu #MŁODZI DLA HISTORII. Najbliższe spotkania już 16 października w Przasnyszu.

Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 10-19 lat a jego ideą jest upamiętnianie polskiej drogi do wolności, a także rozbudzenie w młodym pokoleniu chęci jej poznania. Historie, które skrywają rodzinne albumy, opowieści dziadków czy dalszej rodziny ze starszego pokolenia, mogą stać się inspiracją do stworzenia filmu, spektaklu czy stylizacji modowej.

Młodzież może co roku Uczestniczyć w jednym z trzech konkursów projektu: filmowym, stylizacyjnym lub teatralnym. Stowarzyszenie Scena Kultury zorganizowało już 11 edycji ogólnopolskich tego projektu. Ponadto w ramach Retrospektyw Festiwalu NNW, konkursy i warsztaty organizowane są także w małych miejscowościach całej Polski.

Dzięki temu, że wielki ogólnopolski finał Młodych dla Historii obywa się co roku w czasie trwania Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni, młodzi twórcy mają niepowtarzalną okazję spotkać się ze świadkami historii, wybitnymi historykami oraz twórcami z kraju i zagranicy, wziąć udział w seansach filmowych, koncertach czy licznych wydarzeniach plenerowych.

Kolejna edycja #MDH rusza w 2022 roku. Lokalnie młodzież będzie mogła uczestniczyć w projekcie w czasie Retrospektyw, które w tym roku odbędą się m.in. w Przasnyszu ( w najbliższą sobotę 16 października), Baranowie Sandomierskim, Sieradzu czy Łochowie.

Dodatkowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie Festiwalu NNW.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej