Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego w Pruszkowie

przez admin

W weekend 9 i 10 października w pruszkowskiej Hali Znicz rywalizować będą tancerze z całego świata. Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego Top Dance OPEN 2021 będzie okazją do oklaskiwania mistrzów tańca towarzyskiego rywalizujących w różnych kategoriach.

 Top Dance OPEN to wydarzenie cykliczne. Ubiegłoroczna edycja turnieju okazała się ogromnym sukcesem organizatorów, mimo obowiązywania wówczas wielu prawnych ograniczeń. Zbliżająca się odsłona turnieju ma mieć jeszcze większą skalę. Będzie to znakomita okazja dla całego województwa mazowieckiego do ekspozycji na całą Europę oraz dla mieszkańców, którzy będą mieć możliwość rywalizacji na wysokim poziomie, na profesjonalnie zorganizowanym turnieju tanecznym, który z każdym rokiem buduje swoją tradycję oraz pozycję na rynku.

Wielu polskich i zagranicznych zawodników wystąpi w różnych kategoriach tanecznych. Turniej będzie okazją do rywalizacji w standardowym tańcu towarzyskim oraz odmianie latynoamerykańskiej. Wydarzenie opatrzone jest strukturami Federacji Tańca Sportowego (FTS), a także Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). Konkursy zostaną również podzielone na różne kategorie wiekowe – dopuszczeni do rywalizacji o najwyższe laury zostaną zarówno najmłodsi i początkujący tancerze, jak i najstarsi mistrzowie, najlepsi w swojej dziedzinie. Wszystkie zmagania zawodników o tytuły, puchary, medale, ale i nagrody rzeczowe oceniać będzie dziewiętnastoosobowa komisja sędziowska w międzynarodowym składzie.

Głównym organizatorem wydarzenia jest niezmiennie Uczniowski Klub Sportowy Top Dance, natomiast patronatem honorowym wydarzenie objęli Starosta Powiatu Pruszkowskiego Krzysztof Rymuza oraz Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. Turniej dodatkowo dofinansowany został ze środków z budżetu województwa mazowieckiego. Więcej informacji na temat całego wydarzenia znajduje się na stronie turnieju.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej