34. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich

przez admin

Po raz 34. w Łodzi odbędzie się coroczny Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich. 9 i 10 października w Łódzkim Domu Kultury zgromadzą się amatorzy teatru, którzy w większości dopiero zaczynają swoją przygodę z aktorstwem.

 Ideą łódzkiego przeglądu jest stworzenie możliwości dla amatorskich teatrów do zaprezentowania się przed jurorami, ale także publicznością. Jest to również okazja do poprawy swojego warsztatu i rozwoju scenicznego. Pierwsza edycja odbyła się jeszcze 1988 roku z inicjatywy Mariana Glinkowskiego, a miejscem spotkań grup teatralnych od samego początku jest Łódzki Dom Kultury przy ulicy Traugutta 18. Ubiegłoroczna odsłona wydarzenia dowiodła, że nawet formuła online nie wpływa na popularność przeglądu. Forma zdalna odebrała możliwość bezpośredniego spotkania i interakcji aktorów z publicznością, ale dała innym, którzy nie mogli dotrzeć do Łodzi, możliwość zaprezentowania się, mimo trudności logistycznych.

Uczestnicy, którzy wciąż, bo do końca września mogą nadsyłać zgłoszenia udziału w konkursie, będą rywalizować o tytuł „Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim”. Mimo że jurorzy nie zasiądą przed sceną, nie będą nawet obecni na sali teatralnej, a tylko przed swoimi monitorami, będą oceniać występy uczestników, aktorzy wciąż mogą się stresować. ŁóPTA co roku dba o znakomity skład grona jurorskiego i mimo że ich nazwiska nie są jeszcze znane, z pewnością nie inaczej będzie w tym roku.

Zdalna formuła przeglądu dotyczyć będzie również publiczności, która otrzyma darmowy dostęp do całego wydarzenia. Niestety, tylko w ten sposób będzie można uczestniczyć w konkursie. Do dyspozycji natomiast będzie specjalnie przygotowany kanał komunikacyjny, poprzez który na bieżąco będzie można reagować na poczynania grup teatralnych, a nawet skontaktować się z jurorami, by wysłuchać ich recenzji i omówienia występów z danego dnia. Takie „spotkania” odbywać się będą na koniec każdego dnia. Organizatorzy zapewniają, że pytania od widzów docierać będą zarówno do jurorów, jak i do występujących, toteż zachęcają do nadsyłania swoich spostrzeżeń. Ma to być okazja do wymiany myśli i wyjątkowa możliwość pobudzenia twórców w tych nietypowych warunkach.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej