Długo wyczekiwany Festiwal Świateł powraca do Łodzi

przez admin

Light Move Festival to wyjątkowe wydarzenie. Od 10 lat początek jesieni celebrowany jest przez mieszkańców Łodzi świętem świateł. Już 24 września budynki, parki oraz place miasta zostaną rozświetlone przez niesamowite iluminacje i projekcje przygotowane przez artystów z całego świata.

Tegoroczna edycja będzie powrotem do standardowej, stacjonarnej formy imprezy. Poprzednia odsłona Light Move odbyła się zdalnie, jednakże teraz, święto światła powraca ze zdwojoną siłą i masą niespodzianek.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są Połączenia. Organizatorzy chcą zwrócić specjalną uwagę na istotę więzi międzyludzkich, ale także na relację człowieka ze środowiskiem, przestrzenią i światem cyfrowym. Jak co roku, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję doświadczyć magii światła, obrazu i dźwięku na wyciągnięcie ręki. Edycja 2021 nie kieruje się jednak jedynie tradycją. Przedstawiciele łódzkiej fundacji „Lux Pro Monumentis” postawili na nowatorskie rozwiązania adekwatne do obecnej sytuacji. Dbając o bezpieczeństwo uczestników, teren festiwalu został znacznie poszerzony. Większość atrakcji zlokalizowana będzie jak zawsze w centrum miasta, na przykład na ulicy Piotrkowskiej czy w Parku Sienkiewicza, jednakże w tym roku postanowiono również wykorzystać nowe miejsca.

W tym roku gościć będziemy w zupełnie nowej lokalizacji festiwalowej – to Rondo Solidarności, a na nim monumentalny kościół Św. Teresy. Zaplanowaliśmy niesamowite widowisko łączące światło, kolor, dźwięk i taniec. Zobaczymy mapping na Kościele Św. Teresy, stworzony przez francuskie artystki, wzbogacony o spektakl taneczny na żywo – mówi Beata Konieczniak, Dyrektor Artystyczna Light.Move.Festival

To nie koniec niespodzianek związanych z tegoroczną edycją. Organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć formę festiwalu o nowe kategorie. Podczas wydarzenia LMF EDU uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie architektury, urbanistyki i designu. W Hali Maszyn EC-1 odbędzie się również LMF FILM, czyli kino festiwalowe. Prezentowane będą filmy dotyczące nowych technologii i psychologii. Tytuły, które zostały wyselekcjonowane specjalnie pod temat przewodni tegorocznej edycji mają na celu skłonić do refleksji nad współczesnym światem, relacjami międzyludzkimi i kondycją człowieka.

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne i potrwa do 26 września. Więcej szczegółów oraz pełny program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej