Beksiński w Warszawie

przez Administrator

Zbigniew Beksiński to wyjątkowa, a za razem niezwykle mroczna i intrygująca postać w historii polskiego malarstwa. Malarz, architekt, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i grafik komputerowy uznawany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych. Jego dzieła zdobyły uznanie krytyków sztuki z całego świata, a za swoje wybitne osiągnięcia dla kultury został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.  

Tego lata słynne Centrum Praskie Koneser w Warszawie zaprosiło na unikatową wystawę sztuki zatytułowaną “Beksiński w Warszawie”. Od 26 czerwca przy ulicy Plac Konesera 3 można oglądać najwspanialsze z obrazów i prac artysty. Wydarzenie jest wyjątkowe. Nigdy wcześniej nie zorganizowano bowiem tak obszernej wystawy dzieł artysty w Polsce ani na świecie. Zaprezentowanych zostanie blisko 70 oryginalnych obrazów sanoczanina. Dodatkowo, gratką dla miłośników twórczości malarza są nigdy wcześniej niepokazywane prace, pochodzące z kolekcji prywatnych. Na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy, w Centrum Praskim Koneser odbyły się również liczne wydarzenia towarzyszące, w tym między innymi pokazy filmów związanych z życiem artysty czy spotkania z gośćmi ze świata sztuki. Patronat nad ekspozycją objął sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – polityk i dziennikarz Jarosław Sellin.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania do 5 września, w godzinach 11-21 w dni powszednie i 10-21 w weekendy. Cena za bilet normalny to jedynie 35 zł, za ulgowy – 25 zł. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić galerii na warszawskiej Pradze Północ, może być to jedyna szansa na zobaczenie obrazów Zbigniewa Beksińskiego w tak licznej okazałości. Wejściówki można zakupić bezpośrednio w kasach Centrum Koneser lub poprzez stronę internetową.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej