Gminne Dożynki w Sobinie

przez admin

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń w dolnośląskiej gminie Polkowice – dożynki gminne, które rozpoczną się już 5 września. Impreza odbywa się co roku w nowej lokalizacji. Tegorocznym gospodarzem została wieś Sobin.

Na uczestników Święta Plonów czekają różnorodne atrakcje. Liczne konkursy, występy zespołów ludowych, koncerty i prezentacje to tylko niektóre z niespodzianek, które przygotowano dla przybyłych.

Spotykamy się w Sobinie, aby świętować trud rolniczy, ale również trud działkowców, wszystkich, którzy zajmują się produkcją płodów rolnych, a także pszczelarzy – wymienia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Program rozpocznie się o godzinie 14:00 uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Sobinie. Następnie dożynki przeniosą się na pobliskie boisko, obok świetlicy, gdzie kontynuowane będą obchody uroczystości. Nie zabraknie stoisk z lokalnymi przysmakami oraz ludowych przyśpiewek i tańców. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najpiękniej ukwiecony balkon”, „Najpiękniejszą działkę ROD” i na „Miniaturę Wieńca Dożynkowego”. Dodatkowo, tegoroczne Święto Plonów będzie również wspaniałą okazją do edukacji ekologicznej.

Pokażemy, w jaki sposób straż miejska będzie badać jakość powietrza wydobywającego się z kominów. Miejski architekt zieleni doradzi, jakie rośliny stosować w naszych przydomowych ogrodach, w jaki sposób przygotować się do zmian klimatu. (…) Będziemy też edukować na temat tego, co wynika z uchwały antysmogowej, jak wymienić piece, z jakich dotacji na ten cel można będzie skorzystać w najbliższym czasie – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich w urzędzie gminy.

Wydarzenie zakończy się koncertem zespołu Future Folk, który wejdzie na scenę o 19:30. Udział w Gminnych Dożynkach w Sobinie jest całkowicie bezpłatny. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury w Polkowicach.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej